|
Районна адміністрація Запорізької міської ради по Заводському району м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56 atu.decentralization.gov.ua/#atlas /Код АТУ ОА23060070010385728 Соціальні мережі: |
🫀 Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності, як в Україні, так і в усьому світі.
Серцево-судинні захворювання це: ішемічна хвороба серця (серцеві напади), інфаркт, інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонія), тиск нижче норми (гіпотонія), ревматична хвороба серця, вроджені вади серця, серцева недостатність тощо.
Частота пульсу — це кількість ударів серця за хвилину. Нормальний пульс у стані спокою має становити від 60 до 100 ударів на хвилину.
➡️ Як правильно виміряти пульс?
✔️ Займіть зручне положення і розслабтеся, покладіть руку на стіл та поверніть її долонею догори;
✔️ Поставте вказівний і середній пальці іншої руки на зовнішню сторону запʼястя з боку великого пальця. Притисніть пальці до запʼястя та відчуйте ритмічні «поштовхи»;
✔️Підготуйте секундомір та увімкніть його, коли будете готові рахувати;
✔️ Під час вимірювання пульсу впродовж 30 секунд, помножте кількість «поштовхів» на два, а якщо вимірювання було 15 секунд — на чотири.
У разі підозри на нерівномірний серцевий ритм, варто проводити вимірювання впродовж 1 хвилини.
За яких умов пульс стає прискореним?
- фізичні вправи;
- відчуття страху або тривоги;
- тіло бореться з інфекцією;
- зневоднення;
- наявні захворювання.
🫀 Коли пульс стає уповільненим?
Часом спостерігається у спортсменів та людей, що приймають бета-блокатори; наявні захворювання, такі як вроджені вади серця, апное.
✅ Важливо: не лише хвороби серця призводять до зміни частоти пульсу. Такі стани, як анемія чи проблеми з щитоподібною залозою, також впливатимуть. Якщо ви помічаєте слабкість, нерегулярний серцебиття.
#серцевосудиннізахворювання
м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56
Тел/факс: (061) 289-81-40
Електронна пошта: reception.zavra@zp.gov.ua