|
Районна адміністрація Запорізької міської ради по Заводському району м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56 atu.decentralization.gov.ua/#atlas /Код АТУ ОА23060070010385728 Соціальні мережі: |
ІСТОРІЯ ЗАВОДУ «Кремнійполімер»
На підставі Постанови Ради народного УРСР № 277 від 28.09.63 р три окремі цехи хімічного профілю Дніпропетровського титано-магнієвого заводу 01 жовтня 1963 роки виділені в завод «Кремнійполімер».
Директором заводу призначений Щолоков Філіп Онисимович, який керував підприємством по вересень 1965 року.
У перший час асортимент кремнійорганічних сполук становив не більше тридцяти найменувань. У наступні роки швидкими темпами ростуть виробничі потужності, розширюється номенклатура продукції, що випускається, створюються нові виробництва. У 1964 - 1968 роках з'являється цілий ряд розробок на нові технології, які були на рівні винаходів.
У 1965 році пущений невелику ділянку по виробництву Поліметилсилоксанові рідин, які після трьох значних реконструкцій в наступні роки наростив серйозні потужності. В цьому ж році почав давати продукцію (етилсилікати) цех № 2 - начальник цеху Ковальов В.Я.
У січні 1966 року директором заводу призначений Мальський Михайло Іларіонович, який керував підприємством по лютий 1969 року.
За виконання завдань восьмої п'ятирічки, напередодні 50-річчя Великого Жовтня заводу був вручений ювілейний Почесний Диплом МХП УРСР і Укрпрофради 29 працівників заводу нагороджені орденами і медалями. Орденом Леніна нагороджено апаратник цеху № 5 Шахрай А.І., начальник цеху № 4 Маслюков А.І. - Орденом Знак Пошани, орденом Трудового Червоного Прапора апаратник цеху № 4 Буличов А.І. , Апаратник цеху № 5 Аксьонова О.П., начальник цеху № 1 Савченко Ф.Ф. та ін.
З 10.02.1969 року по 03.03.1980 року колектив заводу «Кремнійполімер» очолював Стародубцев Едуард Сергійович.
За 1963 - 1983 рр. загальна кількість найменувань продукції збільшилася в 4,5 рази і становить 157 найменувань. 27 видів продукції присвоєно державний Знак якості, загальна питома вага продукції вищої категорії становить 30%. Споживачами продукції заводу «Кремнійполімер» є 2 400 підприємств в сотнях міст і областей Радянського Союзу. Кремнійполімеровци поставляють свою продукцію в 27 зарубіжних країн: Болгарії, Угорщини, НДР, Польщі, Чехословаччини, Індію та інші країни Європи і Азії.
159 винаходів і 10 819 раціоналізаторських пропозицій було використано на заводі з дня його заснування. 20 699 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - такий економічний ефект від впровадження у виробництво винаходів і раціоналізаторських пропозицій. У 1988 році слюсарю КВП цеху № 14 Краснорудскому Н.Д. присвоєно почесне звання «Заслужений раціоналізатор».
За високі виробничі показники за ці роки понад 400 працівників заводу нагороджено орденами і медалями. Серед них орденом Леніна нагороджений апаратник цеху № 4 Соха А.Г., орденом Трудового Червоного Прапора нагороджені апаратник цеху № 4 Приходько Е.В., директор заводу Стародубцев Е.С., апаратник цеху № 5 Руденко Г.М., апаратник цеху № 1 Пирх П.П., орденом Жовтневої Революції апаратник цеху № 5 Кізюн Г.І., орденом Знак Пошани - 16 осіб. Головному технологу заводу Безлюдна А.І. присуджена Державна премія УРСР за науково-технічну розробку і впровадження полімолекулярних кремнійорганічних покриттів. Начальнику цеху № 6
Шульге Ф.Ф. і апаратникові цеху № 5 Костенко А.І. присвоєно звання «Почесний хімік СРСР», 17 чоловік носять почесне звання «Відмінник хімічної промисловості».
У 1977 році на заводі в цеху № 3 розпочато випуск хлорорганічних сполук: ортохлортолуола, парахлорбензотріхлоріда, бензотрихлорид, парахлорбензальхлоріда - напівпродуктів для виробництва засобів захисту рослин та лікарських рослин. Керівник цього підрозділу Костромітін Ю.В. в 1986 році за особистий вагомий внесок у розвиток хімічної промисловості нагороджений орденом Дружби народів.
У травні 1980 року директором заводу «Кремнійполімер» призначений Холодків Анатолій Тимофійович. За розробку і впровадження в будівництво комплексу композиційних кремнійорганічних матеріалів йому присуджено Державну премію СРСР.
У 1981 - 90 рр. на заводі в цеху № 9 - начальник цеху Литвиненко І.Н.- були створені виробництва моносілана і полікристалічного кремнію, реконструйовані виробництва хлорорганічних продуктів, мономерів, Поліметилсилоксанові рідин і ряду енергетичних і природоохоронних об'єктів.
За рахунок будівництва нових виробництв, реконструкцій діючих потужностей асортимент продуктів збільшився з 30 найменувань в 1963 році до 170 в 1991 році, обсяги виробництва товарної продукції за цей період зросли в 17 разів. За високі виробничі показники у праці з 1988 по 1990 рік 7 працівникам заводу присвоєно почесне звання «Заслужений працівник промисловості», в тому числі: - директору заводу Холодкова А.Т., заступнику директора Туманову В.Ю., апаратникові цеху № 4 Скоп'є Н .Д., електромонтерові цеху № 3 Лаврика В.І. та ін. Головному спеціалісту ПТО Ведмеденко Е.А., майстру зміни цеху № 5 Петрову О.П. і начальнику відділення цеху № 1 Момоту А.І. присвоєно почесне звання «Заслужений хімік УРСР». Орденом Трудової Слави трьох ступенів нагороджено апаратник цеху № 4 Сокіл В.І.
З 1991 року по теперішній час підприємство, незважаючи на всі складнощі перехідного періоду продовжує виробляти кремнийорганические продукти, а також освоїло випуск нових продуктів, в тому числі товарів народного споживання: шампунів, зубних паст, відбілювача, лакофарбових матеріалів і ін. При падінні обсягів виробництва по окремим кремнийорганическим продуктам підприємство освоїло виробництво інших, в тому числі таких як, силіконові каучуки, герметики і ін. у 1998 році за розробку, організацію серійного виробництва і масове впровадження в будівництво України вітчизняних полімерних герметизуючих і гідроізоляційних матеріалів начальнику цеху № 4 Сулими В.Н . присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки.
ЗДП «Кремнійполімер» сьогодні одне з найбільших на території СНД і єдиний виробник кремнійорганічних продуктів (силіконів) на Україні. У світовому промисловому виробництві, мабуть, немає зараз галузі, де б не застосовувалися кремнийорганические матеріали.
З 23 червня 2006 по 01 грудня 2006 року керував підприємством Тарас Юрій Ярославович.
З 02 грудня 2006 по 25 червня 2008 Болотов Володимир Кузьмич виконував обов'язки генерального директора ЗДП «Кремнійполімер».
З 26 червня 2008 генеральним директором підприємства призначений Комарінскій Юрій Миколайович.
З 27 червня 2008 року по 16 липня 2012 року - Михайлов Володимир Михайлович генеральний директор ЗДП «Кремнійполімер»
17 липня 2012 виконуючим генерального директора призначений Сулима Володимир Миколайович.
Станом на 01.05.2024 підприємтво не працює - перебуває в стадії банкрутства.
Уповноважена особа - Винарський Дмитро Васильович
м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56
Тел/факс: (061) 289-81-40
Електронна пошта: reception.zavra@zp.gov.ua